Escut de l'Ajuntament d'Olesa de Montserrat
+
avui

5a edició de la Nit de l'Esport Local



21/11/2022

La cinquena edició de La Nit de l'Esport Local es va celebrar divendres a l'Escorxador per lliurar els reconeixements esportius de la temporada anterior. El premi al millor esportista masculí el va rebre Aleix Camats (llançament de disc) i en categoria femenina Laia Buch (patinatge artístic).



Centenars d’esportistes de totes les edats i disciplines van omplir divendres al vespre l’Escorxador per assistir a la cinquena edició de La nit de l’esport local, un acte organitzat per la regidoria d’Esports de l’Ajuntament d’Olesa de Montserrat amb l’objectiu de reconèixer la tasca dels clubs i esportistes de la temporada 2021-2022. L’acte va començar amb un parlament del regidor d'Esports, Domènec Paloma, que es va destacar que "l'esport a Olesa gaudeix d'una bona salut i es comprovarà en tots els reconeixments que es donaran a continuació, amb esportistes i equips olesans a competicions catalanes, estatals i campionats d'Europa i del món". Tot seguit, l'alcalde d’Olesa de Montserrat, Miquel Riera, va remarcar "la tasca diària de les entitats esportives per treballar per l'esport a Olesa i subratllar que tots els reconeixements que s'atorgaran són resultat de l'esforç de moltíssima gent, entre els quals les famílies que fan una tasca incansable d'acompayament per tal que els infants practiquin esport". A més, Riera va destacar que al marge dels reconeixements, a la Nit de l'Esport Local es vol posar en valor l'esforç de tothom que practica un esport i, que en definitiva, "fan salut i adquireixen els valors relacionats amb l'esport".

 

L’entrega de reconeixements va començar pels Premis a les gestes esportives que van rebre els equips, esportistes o entitats que han assolit un campionat de lliga, un ascens de categoria o un resultat important en una competició de prestigi. Els clubs i esportistes premiats van ser els següents:

 

 

NOU BÀSQUET OLESA:

 

Equip: SÈNIOR A MASCULÍ

Gesta esportiva: Campions a 1a Catalana Masculina i ascens a Copa Catalunya.

 

Albert Fontanals Martín

Marc Fontanals Martín

Raül Urgell Fernández

Sergi Alà Pla

Ruben Morales Bueno

Albert Nafria Soler

Enric Aliaga Checa

Salva Claramunt Busquets

Quim Fernández Campos

Pol Ibáñez Puig

Ignasi Expósito Corts

Rubén Romero Miras

Josep Alemany Cervera

David Camacho Cabezas

Entrenador: Víctor Belenguer Costa

2n entrenador: Sergi Andreu Concepción

Delegat del equip: Joan Pascual Gil

Fisioterapèuta: Aldo Sabio Bofarull

Preparador físic: Raül Agudo Parra

 

DAINA ISARD ASSOCIACIÓ ESPORTIVA ESCOLAR:

 

Equip: JUVENIL FUTBOL SALA GRUP 6

Gesta esportiva: Campions de lliga de 2a divisió de la Federació Catalana de Fútbol.

 

Èric Fontanals

Dídac Castillo

Guillem Llobet 

Ferran Planas

Salvador Bassó

Pau Orozco

Guifré Font

Pere Monforte

Aleix Falgosa 

Entrenador: Albert Espinar 

Delegat: Roger Solé

 

ASSOCIACIÓ DE FUTBOL VETERANS ATLETIC OLESANA:

 

Equip: VETERANS D’OLESA

Gesta esportiva: Ascens de 1a divisió a divisió preferent quedant en segon lloc en la classificació de la lliga.

 

Oscar Gómez

Jordi Lleonart

Yago CastiñeiraPau Casado

José Carlos Roca

Josep Flores

José Luis Salmerón

Jonathan Martín

Sergio Ibáñez

Manolo Bueno

Roger Dolader

Fernando Linares

Pedro Luis Ríos

Javier Alfonso

Ivan Moreno

Edgar García

Daniel Soares

Miguel Ángel Íñigo

Antonio Fajardo

Faozi Yahia

Dioni García

Andrés Sánchez

Alberto Sánchez

 

 

CLUB ATLETISME OLESA:

 

Esportista: Daniela Fernández de Haro

Gesta esportiva: 3a d’Espanya en pes S18 en pista coberta. Campiona d’Espanya en disc S18 d’hivern. Campiona d’Espanya en pes i disc S18 a l’aire lliure (estiu). 6a d’Europa en disc S18. 10a a la semifinal d’Europa de pes S18. Campiona de Catalunya en pes i disc S18 hivern. Campiona de Catalunya en pes i disc S18 estiu. Sots Campiona en pes i disc d’hivern al nivell Absoluta. Campiona de Catalunya Absoluta en pes. Sots Campiona de Catalunya Absoluta a la prova de llançament de en disc al aire lliure.

 

Esportista: Olga Morraja Mostaza

Gesta esportiva: Campiona de Catalunya S23 a la prova de llançament de Disc. Sots Campiona de Catalunya s23 en pes. 3a absoluta de disc d’hivern. Campiona S23 de pes en pista coberta. 3a absoluta de pes en pista coberta.  5a d’Espanya en pes S23 a pista coberta.

 

Esportista: Núria Pereiras Neira 

Gesta esportiva: Sots Campiona de Catalunya Universitari en martell.

 

Esportista: Lucía Rojas Gutiérrez

Gesta esportiva: 3a al Campionat de Catalunya de Tardor en martell S16.

 

Esportista: Albert Ollé Aldeguer

Gesta esportiva: Sots Campió Absolut al Campionat de Catalunya 10.000m. 3r Absolut al Campionat de Catalunya de Cros. 1r Català en la Mitja Marató de València.

 

Esportista: Juan Carlos Galán Miró

Gesta esportiva: Sots Campió de Catalunya de 10K en ruta M35. 3r al Campionat de Catalunya de 1.500M II M35.

 

CLUB GIMNÀSTICA OLESA:

 

Esportista: Berta Cumplido

Gesta esportiva: Campiona d’Espanya a l’aparell de salt en el Campionat Nacional (Categoria Base 3).

 

Esportista: Clàudia Antón

Gesta esportiva: Campiona d’Espanya a la classificació general i or a l’aparell de paral·leles en el Campionat Nacional (Categoria Base 4).

 

Equip: ALGODONES DE AZÚCAR (Integrants: Júlia Crespo, Paula Salguero, Paula García, Jana Sanz).

Gesta esportiva: 3r classificat a la final de la Lliga Ibèrica en la Categoria Kids.

 

Esportista: Laura Navarro

Gesta esportiva: Sots Campiona de Catalunya al Campionat de Catalunya (Edat Escolar C4 Petites).

 

Esportista: Martina Francisco

Gesta esportiva: 3a posició en l’aparell de barra d’equilibris al Campionat de Catalunya (Edat Escolar C4 Petites).

 

Esportista: Lucía Picón

Gesta esportiva: 3a posició en l’aparell de paral·leles asimètriques al Campionat de Catalunya (Edat Escolar Base 4 Grans).

 

CLUB TWIRLING OLESA:

 

Esportistes: Ariadna Serrano i Ainhara Romero 

Gesta esportiva: Duo Cadet categoria A 1a posició Campionat de Catalunya.

 

Esportista: Carla López

Gesta esportiva: Individual Infantil categoria B 1a posició Campionat de Catalunya.

 

Esportista: Candela Torras

Gesta esportiva: Individual Cadet categoria B 1a posició Campionat de Catalunya.

 

Esportista: Lucía Morata

Gesta esportiva: Individual Juvenil categoria B 1a posició Campionat de Catalunya.

 

Esportista: Lucía González

Gesta esportiva: Individual Juvenil categoria A 1a posició Campionat de Catalunya.

 

CLUB TENNIS TAULA OLESA:

 

Esportista: Álvaro Barrenche 

Gesta esportiva: 3r classificat dobles mixtes al Campionat de Catalunya absolut.

 

Esportista: Camila Renata Moscoso

Gesta esportiva: 3a classificada dobles mixtes al Campionat de Catalunya absolut. Sots Campiona d’Espanya d’equips Juvenil formant part del Club Tennis Taula Vic.  3a classificada dobles femenins categoria juvenil al Campionat d’Espanya. Sots Campiona de Catalunya absolut femení. Campiona de Catalunya juvenil en categoria equips i dobles formant part del CLUB TENNIS TAULA Vic. Campiona de Catalunya infantil en categoria equips i dobles formant part del CTT Vic. 

 

Esportista: David Saiz

Gesta esportiva: Campió d’Espanya V+50.  3r classificat al Campionat de Catalunya V+50. 3r classificat al Campionat Estatal v+50.

 

Equip: David Saiz, Manel Suñé, Benito García i Jaume Jofre.

Gesta esportiva:  3r classificat per equips al Campionat de Catalunya V+50.

 

Equip: David Saiz, Manel Suñé i Enric Manzano. 

Gesta esportiva: Sots Campions d’Espanya per equips V+50.

 

Equip: David Saiz, Manel Suñé

Gesta esportiva: 3r classificat dobles masculí al Campionat d’Espanya i Catalunya V+50.

 

Equip: Benito García i Jaume Jofre.

Gesta esportiva:  Campions dobles masculí al Campionat de Catalunya V+60.

 

FÚTBOL SALA OLESA:

 

Equip: MINIPREBENJAMÍ A

Gesta esportiva: Campions de lliga MiniPrebenjamí de Fútbol Sala de Catalunya.

 

Leo Fernández Rojas

Gerard Soler Macias

Axel Calvo Lozano

Aleix Bellés Garcia

 

Jonathan Barrios Soto

Paco Pérez Fernández 

 

Dani Torres Caro

Marc Morilla Blanco

José Laarbi Ben Ruisnes

Marc Moral Martín

 

Pablo Medina Moral 

 

Equip: PREBENJAMÍ A

Gesta esportiva:  Campions de lliga Prebenjamí de Fútbol Sala de Catalunya i Campió de Copa Catalunya

 

Eric Angulo Muñoz

Thiago Briz Peña

Marcos Días Matarín

Nil Ripoll Reyes 

Juan Pérez Luque

Arcadi Garcia Campos

Adam Mouhal Dadda

Marc Martín Medina

Adrián Bautista Pinto

 

 

Jairo Camacho Cruz 

 

Equip: MINIBENJAMÍ A

Gesta esportiva:  Campions de lliga Minibenjamí de Fútbol Sala de Catalunya.

 

Víctor Ortiz Sánchez

Jesús García Casamayor

Akram El Banhaji El Maach

Alan Ramos Castillo

Gerard Mesa López

Martí Gálvez Sánchez

Abraham Pérez Hernández

Nico Martín Robles 

Mireia Jiménez García

Álex Muñoz Acero

 

Equip: BENJAMÍ A

Gesta esportiva: Campions de lliga benjamí de Fútbol Sala de Catalunya.

 

Evan Ortíz Bedos

Ivan Jiménez Sánchez

Pau Aiguadé Peña

Bernat Capellades Rodríguez

Jan Ramírez Rodríguez

Marc Castiñeira Barrero

Jordi Benavides Jiménez

Marc Busom Hernández

Pau Cavallol Arévalo

Gerard Dinarés Cabrerizo

 

Equip: BENJAMÍ B

Gesta esportiva: Campions de lliga benjamí de Fútbol Sala de Catalunya.

 

Daniel Ollé Navarro

Carlos Sosa Cámara

Aitor Segura Romero

Francisco Pérez Luque

Ayman Mouhal

Marc Ruiz Palencia

Arnau Gutiérrez Bayot 

Hugo Murillo Murillo

Haroun El Yousfi

Álex Ortego Sánchez

Oriol Ribal Martín

Ignasi Salvador Guilera Hernández 

Eric Valencia Rodríguez

Esteban Flores Romero

Oriol Parent Ruiz

 

Equip: INFANTIL FEMENÍ A

Gesta esportiva: Campions de lliga infantil femení de Fútbol Sala de Catalunya.

 

Israa Elbanhaji El Maach

Imane Mohual El Yakhloufi

Bianca Martínez Felpeto

Leire Zambarán Aguayo

Martina Morillo Osorio

María Laarbi-Ben Rusines

María Pérez Olmo

Salma Villanueva Lamhandi

Elaine Silva Tortos

Oscar Beltrán García

Daniel Carvajal Olivares

 

Equip: JUVENIL A

Gesta esportiva: Play Off Ascens a Divisió d’Honor i Campions de la Lliga 1a Divisió Juvenil de Fútbol Sala de Catalunya.

 

Martín Macías Muñoz 

Alejandro Calderón Tovar

Álex Muñoz Acero

Guillem Bigrodà Freixas

Oriol Parent Ruiz

Yeray Pérez García

Eric Cruz Díaz

Adrián Zurita Zenteno

Roger Costa Martín

Marc Torres Arques

Mireia Jiménez García

José Antonio Macías Muñoz

Adrián Bautista Pinto

 

Equip: SÈNIOR FEMENÍ A

Gesta esportiva:  Campió de Lliga 2a Divisió Femení de Fútbol Sala i Ascens a 1a Divisió.

 

Sandra Navarro Herrerías

Alba Mesegué Sardà

Júlia Subiranas

Laia Picart Altamirano

Alba Serrano Tarragó

Clara Moreno

Paula Zaragoza

Miereia Jiménez 

Ganesh Font Morales

Joel Alonso Cascales

 

CLUB HARONDO 2 NOGUERO TAEKWONDO:

 

Esportista: Alejandra Paz

Gesta esportiva: Medalla de Bronze al Campionat de Catalunya Absolut de competició taekwondo.  Medalla d’Argent al Campionat de Catalunya Junior de competició taekwondo. 

 

Esportista: Manel Ortigosa

Gesta esportiva: Medalla de Bronze al Campionat de Catalunya Infantil de competició taekwondo.

 

Esportista: Nabil Lamhamdi 

Gesta esportiva: Medalla de Bronze al Campionat de Catalunya Infantil de competició taekwondo.

 

Esportista: Gael Torres

Gesta esportiva: Medalla de Bronze al Campionat de Catalunya Infantil de competició taekwondo.

 

Esportista: Anas Hatrouf 

Gesta esportiva: Medalla de Bronze al Campionat de Catalunya Infantil de competició taekwondo.

 

Esportista: Clara Estrada 

Gesta esportiva: Medalla d’Argent al Campionat de Catalunya Infantil de competició taekwondo.

 

Esportista: Aroa Sánchez

Gesta esportiva: Medalla d’Argent al Campionat de Catalunya Infantil de competició taekwondo.

 

 

CLUB PARAPENT EQUIP DE VOL LLIURE:

 

Esportista: David Polo Gutiérrez 

Gesta esportiva: Record d’Espanya de parapent en distància a un punt prefixat 330km i Record d’Espanya parapent en distància de 3 punts de gir 371,88km.

 

SOCIETAT UNIÓ DE PESCADORS ESPORTIUS D’OLESA:

 

Esportista: Claudia Raya

Gesta esportiva: Campiona d’Espanya infantil 2021. Campiona de Catalunya juvenil 2021.

 

Esportista: Ferran Casas

Gesta esportiva: Sots Campió d’Espanya categoria infantil 2021. Campió d’Espanya infantil 2021. Campió de Catalunya 2021.

 

Esportista: Oscar Batallé

Gesta esportiva: Sots Campió de Catalunya en la categoria júnior

 

Equip: José Antonio López, Jordi Serrabasa, Marc Casas, Arnau Fàbrega, Ivan Rigat, Artur Mariuz, David Vila. Capità: Blai Garcia.

Gesta esportiva: Medalla de Bronze per equips al Campionat d’Espanya de seleccions autonòmiques Júnior. Campions de Catalunya. Sots Campions d’Espanya. Classificats per al Campionat del Món del 2023 que es celebrarà a Polònia.

 

TIR ARC OLESA:

 

Esportista: Lucía Ramos

Gesta esportiva: 1a al Campionat d’Espanya en la categoria recorbat sub 18. 2a en la Lliga Nacional en la categoria recorbat sub 18. 1a classificada per equips autonòmics al Campionat d’Espanya de sala en la categoria absoluta.  2a classificada per equips mixtos al Campionat d’Espanya de sala en la categoria absoluta. 3a classificada al Campionat d’Espanya per equips autonòmics en la categoria absoluta. 3a classificada al Campionat d’Espanya de sala en la categoria absoluta.

 

Esportista: Aina Pla

Gesta esportiva: 1a classificada al Campionat de Catalunya de sala a la categoria recorbat júnior. 1a en la Lliga Catalana d’aire lliure a la categoria recorbat júnior. 2a al Campionat de Catalunya d’aire lliure a la categoria recorbat júnior. 3a en la Lliga Catalana de sala a la categoria recorbat júnior. 3a classificada en la Lliga Nacional a la categoria recorbat júnior.

 

Esportista: Claudia García

Gesta esportiva: 1a al Campionat de Catalunya de sala en la categoria recorbat sub 15. 1a en la Lliga Catalana d’Aire lliure en la categoria recorbat sub 15. 2a al Campionat de Catalunya d’Aire lliure en la categoria recorbat sub 15. 2a de la Lliga Catalana de sala en la categoria recorbat sub 15. 4a classificada al Campionat d’Espanya de sala en la categoria recorbat sub 15.

 

Esportista: Daniel Espes

Gesta esportiva: 2n classificat al Campionat de Catalunya de sala en la categoria recorbat sub 15. 2n en la Lliga Catalana d’aire lliure en la categoria recorbat sub 15. 2n en la Lliga Catalana de sala en la categoria recorbat sub 15.

 

Esportista: Ainara García

Gesta esportiva: 2a classificada en la Lliga Catalana de sala en la categoria recorbat sub 18.

 

Esportista: Pablo Espes

Gesta esportiva: 1r classificat en la Lliga Catalana d’aire lliure en la categoria recorbat sub 18. 2n en la Lliga Catalana de sala en la categoria recorbat sub 18.

 

Esportista: Francesc Castillo 

Gesta esportiva: 1r classificat al Campionat de Catalunya d’aire lliure en la categoria compost veterà. 1r classificat a la Lliga Catalana d’aire lliure en la categoria compost veterà.

 

Equip: PEPE’S TEAM: Claudia García, Aina Pla, Daniel Espes, Ainara García i Adriana Pla. 

Gesta esportiva: 3r classificat al Campionat de Catalunya de sala de clubs.

 

CLUB OLESA PATÍ:

 

Equip: ALEVÍ B

Gesta esportiva: Sotscampió de la Copa Federació d’Hoquei Patins a la temporada 21/22.

 

Erik Santamaría

Laia Prat

Daniel Ribas

Martí Nogareda

Alan Redondo

Álex Redondo

Adrián Val

Delegat: Josep Nogareda

Tècnic: Albert Gramunt

 

Fites individuals:

 

Esportista: David González Morales  

Gesta esportiva: 3r lloc general a la Copa Catalana Marató MTB (Bicicleta Tot Terreny).  4t lloc al Campionat d’Espanya Màster 50B de MTB a Candeleda (Àvila). 4t lloc al ranquing general català de Marató MTB.

 

Esportista: Antonio Pareja Mochales  

Gesta esportiva: 1r classificat al Campionat de Catalunya d'aquatló. 1r classificat al Triatló de Sierra de Cazorla.  3r classificat al Triatló de Villareal.

 

Esportista: Lluc Gómez Cortada

Gesta esportiva: 3r de Catalunya en el Campionat de Trial de nens a la categoria Aleví +8 Gasolina. Subcampió de Barcelona 2022 Trial de nens a la categoria Aleví +8 Gasolina.

 

 

Pel que fa al Premi a la dedicació a l'esport,el guanyador va ser Antonio Ortega Moreno del Nou Bàsquet Olesa (NBO), per la seva trajectòria i dedicació al Club Bàsquet Olesa i al NBO. La resta de candidats al premi van ser Pascual López Serrano de la Unió Ciclista Olesana, Juan Manuel Hernández Estrich del Futbol Sala Olesa i Pere Noguero Muñoz del Club Harondo 2 Noguero Taekwondo.

 

El Premi a l'esportivitat-fair play el va aconseguir l'equip Prebenjamí B del Futbol Sala Olesa (Integrants: Hugo Martínez Trujillo, Houssam Mouhal Essaidi, Héctor González Viñals, Nil González Dízas, Julen González Zamoira, Mia Ortega Gallego, Marc Ortega Gallego, Xavier Rosell Muñoz, Pau Mañas Salas, Candela Rodríguez Carrasco, Jan Company Jiménez, Arnau Granero García i Martín Macías Muñoz). També van ser nominats el grup Aleví Categoria B del Club Twirling Olesa per la primera posició al Campionat de Catalunya (Integrants: Dayana Medoza, Clara Enríquez, Abril Galán, Triana Rubio, Ona Cruz, María Arroyo, Daniela Manzano, Daniela Llaneza i Gemma Espinach); tot l'equip de competició del Club Harondo 2 Noguero Taekwondo per la seva dedicació i mèrits aconseguits (Integrants: Pol Badia, Isaac Sánchez, Arnau Prado, Alejandro Hernández, Daniel Cebollada, Arnau Valls, Lucas Martínez, Marc Orego, Robert Garcia i Brian Ruíz Arenas). També estaven nominats en aquesta categoria dos equips del Club d'Escacs Olesa: l'equip sub 12 (Integrants: Nil Garcia Iahn, Jiaxiang Lin i Màlick Carbonell Jawo) i l'equip sub 14 (Integrants: Pablo Gorriz Cloux, Pau Garrote Hernández i Jiale Lin) i el nou equip Novamedicum-Evitfoc de la Unió Ciclista Olesana (Integrants: Albert Monfort collado, Arnau Egea Pujol, Carlos Luis Perelló, David Vargas Martínez, Domènec Bruguera Mora, Joel Company Brinquis, José Luis Ferrer Flores, Mariano Hernández Flores, Rubén Ferrer Flores, Rubén Gonell Pacheco i Simone Friedrich).

 

El Premi a l'Organització d'esdevenimient esportiu va recaure en el I Open Natura Santa Oliva Extrem 2021 organitzat per la Unió Ciclista Olesana que es va celebrar l'octubre de 2021 i que va aplegar més de 500 participants. També es van nominar els tornejos d'estiu de futbol sala a favor de La Marató de TV3 del Futbol Sala Olesa.

 

El Premi a la millor tasca tècnica el va aconseguir Sònia Martín Dinarés del Club Escacs Olesa que ha aconseguit la titulació d'àrbitre a nivell de Catalunya i d'Espanya. També va ser nominat Jairo Camacho Cruz, entrenador del Futbol Sala Olesa.

 

En relació al Premi a l'esport adaptat, enguany el jurat va reconèixer Jordi Rubió Pons, esportista d'Olesa de Montserrat en la modalitat d'hípica paraeqüestre que ha aconseguit el Campionat de Catalunya. També van ser nominats l'olesana Verònica Pàmies Morera, del Club Esportiu Esbonat, i en la modalitat de boccia i Héctor Garcia Dorado del Club de Tir amb Arc Olesa.

 

El Premi a l'esportista de l'any en categoria femenina va recaure en l'olesana Laia Buch Rubio, del Club Patinatge Artístic Tona en la modalitat de Xou, proclamada aquest mes de novembre campiona amb el seu equip al Campionat del Món celebrat a l'Argentina. Van ser nominades Alejandra Paz Rivas del Club Harondo 2 Noguero Taekwondo i Daniela Férnanzdez de Haro del Club Atletisme d'Olesa en llançament de disc.

 

El Premi a l'esportista de l'any en categoria masculina  el va guanyar Aleix Camats Garcia, atleta de llançament de disc, que s'ha proclamat campió d'Espanya i 15è al rànquing mundial de llançament de disc sub 18. Tambe estaven nominats Lluc Gómez Cortada (moto de trial)  i Pau Sabaté Arcas (llançament de disc)

 

El jurat de la 5a Nit de l'Esport Local estava format pel regidor d'Esports, Domènec Paloma; la regidora d'Ensenyament, Lourdes Vallès; el mestre d'educació física i llicenciat en Ciències de l'activitat física i l'esport, Marc Reyes i la tècnica del Departament d'Esports, Jeanne Badal. 


  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • Telegram_petit.png
  • RSS
  • Youtube-32x32.png
  • linkedin-32x32.png
Ajuntament d'Olesa de Montserrat
Plaça de Fèlix Figueras i Aragay, s/n
08640 Olesa de Montserrat
Tel.: 93 778 00 50
ajuntament@olesademontserrat.cat
Reconeixement AOC Logo Infoparticipa
Logo Diputació de Barcelona Logo Generalitat de Catalunya Logo Fons  europeu de desenvolupament regional